Skip to content

حراست دانشگاه در راستای حفظ سلامت منابع انسانی خود که بی شک سرمایه ای مهم در راه تحقق به اهداف عالیه دانشگاه می باشند، توصیه هایی را جهت آگاهی ارائه می نماید. ۱- حفظ شأن و منزلت دانشگاه آزاد اسلامی در سطح جامعه، رسالت اصلی کارکنان است که از اعضای خانواده بزرگ دانشگاه به شمار می روند. لذا با تلاش بیشتر می توان از این مهم پاسداری نمود.
۲- از آنجا که تکریم ارباب رجوع در روایات ائمه معصومین (ع) سفارش گردیده است، لذا خوشرویی، خویشتن داری و تقویت روحیه انتقادپذیری می تواند در تکریم مراجعین مؤثر باشد.
۳- در صورت بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه، ضمن حفظ خونسردی و آرامش که از مهمترین مقدمات به شمار می رود، در مرحله بعد انتظامات دانشگاه را مطلع نمایید. بی شک رسیدگی به هر نوع حادثه با همکاری شما سریع تر صورت خواهد گرفت.
۴- در صورتی که خارج از ساعات اداری و یا تعطیلات، قصد ورود به دانشگاه را دارید نسبت به اخذ مجوز از مسئولین مربوطه و اطلاع به دفتر حراست اقدام نمایید.
۵- در هنگام خروج از محل کار نسبت به خاموش بودن وسایل برقی، روشنایی و بستن در و پنجره اقدام نمایید.
۶- در صورت مشاهده رفت و آمدهای سؤال برانگیز، وجود اشیاء مشکوک و هرگونه اقدام خلاف و غیرقانونی که امنیت و سلامت محیط را تهدید می نماید، سریعاً به دفتر حراست و انتظامات اطلاع دهید.
۷- از ارائه اطلاعات طبقه بندی شده اعم از مکاتبات، مشخصات فردی افراد، شماره تلفن و ... به افراد غیرمرتبط و ناشناس خودداری نمایید.
۸- توصیه می شود ضمن هوشیاری در خصوص فعالیت فرقه ضاله، ادیان نوظهور یا جریانات انحرافی، در صورت مواجه شدن با مبلغان و یا القاء کنندگان افکار مذکور، مراتب را بلافاصله به دفتر حراست اطلاع دهید.
۹- براساس بخشنامه های سازمان مرکزی دانشگاه، دریافت و اعطاء هرگونه هدیه، کادو، سوغات، شیرینی و یا عناوین مشابه در دانشگاه ممنوع می باشد.
۱۰- در صورت سفر به خارج از کشور جهت سیاحت، زیارت، علمی و ... قبل و بعد از سفر به دفتر حراست مراجعه و نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نمایید. مطالعه راهنمای حفاظتی و امنیتی سفرهای خارج از کشور موجب امتنان است.
۱۱- به منظور دریافت کارت شناسایی با مدارک ذیل به دفتر حراست مراجعه نمایید. (ارائه آخرین حکم سازمانی - یک قطعه عکس جدید)

نکات ایمنی قبل از ترک محل کار

ضمن قدردانی به پاس تمامی زحمات شما پرسنل محترم، رعایت نکات ذیل قبل از ترک محل کار مورد تأکید می باشد:
۱- چراغ های دفتر کارتان را خاموش نمایید.
۲- گوشی تلفن را درست در محل خود قرار دهید.
۳- از قفل بودن کشوهای میز کارتان اطمینان حاصل کنید.
۴- از خاموش بودن وسایل برقی و گازسوز (کولر - بخاری - کامپیوتر و ...) مطمئن شوید.
۵- اسناد و مدارک طبقه بندی شده را در مکانی امن و مطمئن قرار دهید.
۶- از زیر بار بردن بیش از ظرفیت استاندارد پریزهای برق جهت پیشگیری از بروز حوادث (آتش سوزی) پرهیز گردد.
۷- از قفل بودن پنجره ها و درب اتاق کارتان اطمینان حاصل نمایید.
۸- موارد مشکوک را در اسرع وقت به حراست گزارش دهید.
ضمن تشکر از جنابعالی در رعایت موارد ایمنی، از خداوند سبحان، سلامتی و موفقیت برای شما و خانواده محترمتان آرزومندیم.

Scroll To Top